Forumana.com, Forum, Forum Sitesi, Forumlar

Forum KayıtForum Kayıt ForumForum OyunlarOyunlar MesajlarMesajlar GruplarGruplar Üye GruplarıYönetim RadyoFM DinleRadyoFM TwitterTwitter FacebookFacebook İletişimİletişim
 


Forum Forumlar Forum Sitesi Forum Grup Forum Albüm Forumları Okudum
Go Back   Forumana.Com - Forum, Forumlar, Forum Sitesi Din Bölümü Dini Multimedya Dini Programlar

Allah-u Teâlâ'nın En Güzel İsimleri Esmâü'l-Hüsnâ 3D E-KİTAP

 Dini Programlar forumunda yer alan Allah-u Teâlâ'nın En Güzel İsimleri Esmâü'l-Hüsnâ 3D E-KİTAP konusu, Allah-u Teâlâ'nın En Güzel İsimleri Esmâü'l-Hüsnâ 3D E-KİTAP Allah-u Teâlâ'nın En Güzel İsimleri Esmâü'l-Hüsnâ 3D E-KİTAP "Allah'ın Doksan Dokuz İsmi Vardır. Kim Bu İsimleri Hıfzederse Cennete Girer. Allah Tektir, Teki ...Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 25-Mayıs-2016, 15:48   #1 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Allah-u Teâlâ'nın En Güzel İsimleri Esmâü'l-Hüsnâ 3D E-KİTAP

Allah-u Teâlâ'nın En Güzel İsimleri Esmâü'l-Hüsnâ 3D E-KİTAP
"Allah'ın Doksan Dokuz İsmi Vardır. Kim Bu İsimleri Hıfzederse Cennete Girer. Allah Tektir, Teki Sever." (Buhârî - Müslim)

Allah: Zâtından başka hiçbir ilâh bulunmayan Vâcibül vücud'un zât ismi olup, ulûhiyete mahsus sıfatların hepsini kendisinde toplamıştır. İsimler içinde en büyüğü en mübarek olanıdır.

Bir Âyet-i kerime'de şöyle buyurulmaktadır.

"Hiç sen Allah'ın ismini taşıyan başka birini bilir misin?" (Meryem: 65)

Allah ism-i şerifi başka dillere çevrilemez. Farsça'da "Hüdâ", Türkçe'de "Tanrı", İngilizce'de "God"; Allah ism-i şerif'inin karşılığı değil, "İlâh"ın karşılığıdır.

Allah ism-i şerif'i herhangi bir kelimeden türetilmiş veya başka bir dilden Arapça'ya nakledilmiş değildir. Başlangıçtan itibaren has bir isim olarak kullanılmıştır. Allah-u Teâlâ'nın Zât-ı Akdes'i bütün isimler ve vasıflardan önce bulunduğu gibi, Allah ism-i şerif'i de öyledir.

Dikkat edilirse "Allah" İsm-i celâl'inin her harfinde O vardır. Şöyle ki;

Baştaki elif kaldırılırsa "Lillâh" olur, "Allah için" demektir. Birinci lâm kaldırılırsa "Lehu" olur, "O'nun için" demektir. İkinci lâm kaldırıldığı zaman "Hû" kalır, o da Allah-u Teâlâ'ya râcidir.

Bu ism-i şerif ulûhiyet vasfından değil, ulûhiyet mâbudiyet vasfı ondan alınmıştır.

Allah-u Teâlâ, ibadet edilen zât olduğu için Allah değil, Allah olduğu için kendisine ibadet edilir. O'nun ilâhlığı, tapılmayı ve kulluk edilmeye lâyık olması kendiliğindendir.

Bir insan puta tapar, ateşe güneşe, veya sevdiği bazı şeylere tapar. Taptığı zaman onlar ilâh olurlar. Bunlardan vazgeçilip cayıldığı zaman onlar ilâhlık özelliklerini kaybederler. Halbuki insanlar Allah-u Teâlâ'yı ister Mâbud tanısın, ister tanımasınlar, O bizzat Mâbud'dur. O'na herkes ibadet ve kulluk borçludur.

O Allah ki, ortağı ve benzeri olmayan bir Allah'tır. Hiçbir varlığa benzemez, hiçbir varlık da kendisine benzemez. O'nun Zât'ı, cisimlere benzemediği gibi yakınlığı da cisimlerin yakınlığına benzemez. Zât'ı varlıklara benzemediği gibi sıfatları da mahlûkların vasıflarına benzemez.

Âyet-i kerime'lerde:

"En yüce vasıflar ise Allah'ındır." (Nahl: 60)

"Âlemlerin Rabb'i olan Allah'ın şanı ne kadar yücedir." buyruluyor. (A'râf: 54)3D E-KİTAP
Allah-u Teâlâ'nın En Güzel İsimleri Esmâü'l-Hüsnâ 3D E-KİTAP

PDF
Allah-u Teâlâ'nın En Güzel İsimleri Esmâü'l-Hüsnâ

NOT:Kurdunuzda pdf dosyalarını tıklayarak firefox taracıda görüntülenmesine sağlar.Yani artık programada ihtiyaç yok.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/pdfjs/

Ayrıca pdf dosyasını indirmedende okuyabilirsiniz.Linke tıklayın en sağda buton var.Tıklayın en altda"view"yazıyor.Büyütecin yanında "auto" yaparsanızda daha iyi görünür.

https://www.mediafire.com/folder/9lt...%C3%BCsn%C3%A2
» Allah-u Teâlâ'nın En Güzel İsimleri Esmâü'l-Hüsnâ 3D E-KİTAP - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Alt 25-Mayıs-2016, 16:06   #2 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Cevap: Allah-u Teâlâ'nın En Güzel İsimleri Esmâü'l-Hüsnâ 3D E-KİTAP

KALBLER ANCAK ELLÂHÜ TE'ÂLÂ'YI ZİKR ETMEKLE MÜTME'ÎN OLUR." RA'D SÛRESİ,28.ÂYET-İ KERÎME...
BU ÂYET-İ KERÎMEYİ REHBER EDİNİP DE ZİKR EDENLERİ GÖRÜYORUZ,BİZİM RASTLADIKLARIMIZDAN HİÇ BİRİNİN,KALBLERİNİN İTMİNÂNA KAVUŞDUĞUNA ŞÂHİD OLAMIYORUZ.BU NİÇÜN BÖYLE OLUYOR,ZİKRİN,HÂŞÂ FÂİDESİ Mİ YOK..BA'ZEN ZİKRİN,ZÂKİRİN, VASFINDAN KAYNAKLANAN NOKSANLIKLAR SEBEBİYLE ZARARLI OLDUĞUNA BİLE ŞÂHİD OLABİLİYORUZ,BUNU İFRÂTA VARDIRANLAR,TARÎKATA BİLE DÜŞMÂN OLABİLİYORLAR.HÂLBÛKİ,BU,TARÎKATIN DEĞİL,O TARÎKATIN VEYÂ,O TARÎKAT MENSÛBUNUN NÂKIS HÂLLERİNDEN KAYNAKLANMAKDADIR.
ÖYLEYSE,ZİKRDEN,TARÎKATDAN İSTİFÂDE NASIL EDİLECEK,EMEKLER NASIL BOŞA GİTMEYECEK,VEYÂ YAPILAN ZİKRİN FÂİDELİ OLMASI VEYÂ ZARARLI OLMAMASI İÇÜN NE YAPILACAK...İSLÂMDA İLK BİLİNMESİ GEREKEN AKÂİDDİR,DAHÂ SONRA FIKH ÖĞRENİLECEKDİR,BUNLAR EDİNİLMEDEN,TARÎKATA GİRENLER,İMÂM-İ MÂLİK'İN rahmetüllâhi 'aley BUYURDUĞU GİBİ,ZINDIK OLURLAR,KÜFRE DÜŞERLER.NEMÂZIN ERKÂNI BİLİNMEDEN,MEHÂRİC-İ HURÛFÂT ÖĞRENİLMEDEN,BEY' VE ŞİRÂ' (TİCÂRET HUKÛKU) YA'NÎ HARÂM-HELÂL BİLİNMEDEN YAPILAN BÜTÜN İBÂDETLER FÂSİD OLUR,KABÛL OLMAZ..HADÎS-İ ŞERÎFDE BUYURULDU Kİ : " BİR ZEMÂN GELECEK,FARZLAR UNUTULUP,NÂFİLELERLE İŞTİĞÂL OLUNACAKDIR."
CEHRİ TARÎKATLARDA MÛSİKÎ HÂKİMDİR.MÛSİKÎNİN HARÂMLIĞI HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İSTEYENLER,İMÂM-İ RABBÂNÎ'NİN guddise sirruh MEKTÛBÂT-İ ŞERÎF,C.1,266.MEKTÛBUN SON SAHÎFELERİNİ OKUMALARI GEREKİR.
SAKAL BIRAKMIŞ,ŞALVAR GİYMİŞ,HER ŞEY' TEMÂM ZANNEDİP,ZİKRE BAŞLAYANLARIN SONU FELÂKETDİR.ONLARIN ÇOKLARI DA,ŞEYHÜLİSLÂM EBÜSSÜ'ÛD EFENDİNİN İFÂDESİYLE,SÜNNET-İ ŞERÎF OLMAYAN,GAYR-İ MÜSLİM SAKALIDIR,SÜNNET-İ ŞERÎF OLAN SAKAL DUDAKDAN,DÖRT PARMAK,ÇENE ALTINDAN İKİ PARMAK OLAN,BİR TUTAM DENİLENİDİR..
.BİR DE ÇOK MÜHİM OLAN ŞU HUSÛS MUTLAKA BİLİNMELİDİR.BIRAKIN MÜRÎDLERİ,ŞEYH KABÛL ETDİKLERİ KİŞİLER ACABA BUNLARI BİLİYORLAR MI,BU DA ÜZERİNDE EHEMMİYYETLE DURULMASI GEREKEN MES'ELEDİR...
BUNDAN BAŞKA,ESHÂB-İ KİRÂMI radıyellâhü 'aleyhim ecmâ'în KÜFREDEN ŞEYHLER,İSLÂMA ÇOK BÜYÜK ZARAR VEREN KÂFİRLERİ MEDH EDEN ŞEYHLER TÜREDİ.BUNLARA UYUP DA ZİKR EDENLERİN Mİ KALBLERİ MÜTME'ÎN OLACAK,HUZÛR BULACAK.RABBİMİZ BİZLERİ VERDİĞİ AKLI KULLANIP,ŞERÎ'ATİ ÖĞRENİP HAKK YOLDA YÜRÜYEN,MEZÂHİB-İ ERBE'AYA UYAN KULLARINDAN EYLESİN.
BU MES'ELENİN DİĞER EN MÜHİM KISMI DA,TABİ'ATLARA GÖRE ZİKR YAPILMASIDIR...SICAK YAPIYA SÂHİB,SICAĞI DAYANAMAYAN İNSÂN,SICAK HARFLİ ZİKRLERİ ÇEKERSE SIKINTI YAPAR,SOĞUK TABİ'ATLİ İNSÂN DA SOĞUK HARFLER İHTİVÂ EDEN ESMÂYI ZİKR EDERSE,ZARARI OLUR,HAKÎKÎ ŞEYHİN, BUNLARI KALB GÖZÜYLE GÖRÜP, ONA GÖRE ZİKR TA'LÎMİ YAPDIRMASI GEREKİR.iNSÂNLAR,TABİ'ATLERİNİ BİLMEDEN,KENDİLERİNİN SEÇDİKLERİ ZİKRİ YAPARLARSA, DEĞİL HUZÛR BULMAK,ZARARLI OLACAKLARDIR,BUNUN ÇOK DİKKÂT EDİLMESİ GEREKİR,ZİKR YAPARAK AKLINI YİTİREN,EHL BİR MÜRŞİD BULAMADIĞINDAN BAĞLANDIĞI MÜTEŞEYYİH(SAHTE ŞEYH) SEBEBİYLE İNTİHÂR EDEN,AKLINI YİTİRENLER AZ DEĞİLDİR.TABİ'ATLARI HAKKINDA BİRAZ DA OLSA, MA'LÛMÂT SÂHİBİ OLMAK İSTEYENLER,ES'SEYYİD İBRÂHÎM HAKKI ERZURÛMÎ'NİN guddise sirruh,MA'RİFETNÂME KİTÂBINA MÜRÂCE'AT ETMELİDİRLER.

» Allah-u Teâlâ'nın En Güzel İsimleri Esmâü'l-Hüsnâ 3D E-KİTAP - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Yukarıdaki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.

Etiketler
allahu, ekitap, esmâulhusnâ, guzel, isimleri, tealanin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 02:20.

Forum Künyemiz
Uyarı

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2011 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Açılış Tarihi : 05.12.2011
Kuruluş Tarihi : 20.11.2011
Hazırlayan & Tasarlayan : Forumana.Com
 

Sosyal paylaşım platformu olan Forumana.Com sitemizde, kullanıcılar 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan Forumana.Com sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İletişim panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, Forumana.Com yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

Forum, Forumlar, Forum Sitesi, Etiket, Sitemap, Arşiv