Forumana.com, Forum, Forum Sitesi, Forumlar

Forum KayıtForum Kayıt ForumForum OyunlarOyunlar MesajlarMesajlar GruplarGruplar Üye GruplarıYönetim RadyoFM DinleRadyoFM TwitterTwitter FacebookFacebook İletişimİletişim
 


Forum Forumlar Forum Sitesi Forum Grup Forum Albüm Forumları Okudum
Go Back   Forumana.Com - Forum, Forumlar, Forum Sitesi Din Bölümü İslamiyet İslam Tarihi

Osmanlı Sultanlarının Ehl-i Beyt sevgisi ve islamiyete hizmetleri

 İslam Tarihi forumunda yer alan Osmanlı Sultanlarının Ehl-i Beyt sevgisi ve islamiyete hizmetleri konusu, Osmanlı Sultanlarının Ehl-i Beyt sevgisi ve islamiyete hizmetleri Osmanlı Sultanlarının Ehl-i Beyt sevgisi ve islamiyete hizmetleri İslam düşmanları Osmanlı halifelerine çirkin iftiralar yaptıkları gibi bu mübarek zata da leke sürmeye ...Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 25-Mayıs-2014, 15:49   #1 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Osmanlı Sultanlarının Ehl-i Beyt sevgisi ve islamiyete hizmetleri

Osmanlı Sultanlarının Ehl-i Beyt sevgisi ve islamiyete hizmetleri

İslam düşmanları Osmanlı halifelerine çirkin iftiralar yaptıkları gibi bu mübarek zata da leke sürmeye çalışıyorlar.

Memleketin her tarafında ve hele Mekke’de Medine’de yaptırdığı görülmemiş güzel sanat eserlerine israf yaptı diyorlar. İçki içerdi diyorlar.

Sultan ikinci Selim hana ve Yıldırım sultan Bayezide de böyle iftira ettiler. Hiçbir vesikaya dayanmayan bu sözlere saf Müslümanlar da inanıyor.

Yeni tarih kitaplarına bile yazıyorlar. Halbuki Osmanlı padişahlarının hepsi her işlerinde İslamiyet'e uyar yüksek âlimlerin fetvaları ile hareket ederlerdi.
Hepsi salih dindar mübarek insanlardı. Herbiri İslamiyet'e çok hizmet etti.

İkinci Selim hanın Edirne’de yaptırdığı büyük Selimiyye camii düşmanlarına açık cevap vermekte iftiralarını yalanlamaktadır.

Din düşmanları iyileri kötülemekte kötüleri dinsizleri övmektedir.Osmanlı sultanları ilme fenne bu kadar ehemmiyet vererek kıymetli mütehassıslar yetiştirdikleri ve eserler meydana gelmesine vesile oldukları gibİ


İslamiyet'e hizmette de Abbasi ve Emevi ve diğer İslam devletlerini geçmiş bu çalışmaları ile de tarihte şan ve şöhret bırakmışlardır.

Yavuz Sultan Selim han
Kâbe’nin içini süpürmeye mahsus olan süpürgelerden birisi getirildiğinde süpürgeyi bir taç gibi kaldırarak başına koymuştur.

Kendinden sonra gelen sultanların taçlarına koydukları süpürge işareti buradan gelmektedir.
Kanuni Sultan Süleyman
Arafat meydanındaki tıkanmış olan su yollarını açarak Arafatı ve Mekke’yi suya kavuşturdu.İkinci Abdülhamid han
bu su yollarını yeniden temizleyerek ve genişleterek hacıları suya doyurdu. Medine’deki Ayn-ı zerkayı Abdülmecid han tamir ve tevsi eyledi.

Vehhabiler Mekke’de Medine’de hiçbir kâfirin ve zalimin yapamayacağı vahşet ile Ehl-i sünnet Müslümanları kılıçtan geçirip Selefden yadigâr kalmış olan bütün türbeleri camileri ziyaret mahallerini yıktılar.

Mukaddes makamları ve kabristanları çöle çevirdiler.

İkinci Sultan Mahmud han
vehhabi eşkıyasını def ve tard ettikten sonra bütün bu eserleri yeniden inşa ve mamur eyledi.

Mısır ve Yanya ve Mora gibi vilayetlerin isyanı ve yeniçerilerin kazan kaldırmaları ve yok edilmeleri ve Rus ordularının saldırmaları sırasında

Sultan Mahmud han Mekke ve Medine’yi ancak tamir edebilmiş kendisinden sonra oğlu Abdülmecid han bunları tezyin için şaşılacak bir himmet ve gayret göstermiştir.
Hucre-i nebeviyyeye döşenmek üzere gönderdiği Kaşi tuğlalar altına kendi el yazısı ile kendi ismini zelilâne ve hakirâne yazmıştır.

Hele Babüsselam kemerine yazılmak üzere hazırlanan yazıdaki şahane kelimeleri kabul etmeyerek iki cihanın saltanatı Resulullaha mahsustur demiştir.Sultan ikinci Abdülhamid hanın

bu mübarek beldelere ve bunların şefaat sahibi efendisine yaptığı hürmet ve hizmetler öncekilerin hizmetlerini kat-kat aşmıştır.

İhsanları ve hizmetleri yalnız Ümeraya ve Ülemaya ve makamlara mahsus kalmamış ahalinin ve fakirlerin hepsine ulaşmıştır.

Mescid-i haramı gözleri kamaştıracak derecede tamir ve tezyin etmiş Hatice-tül Kübranın türbesini ve Mevlidin-Nebi ile Mevlidi Fatıma olan binaları

benzeri olmayacak şekilde ihya etmiş Mina şehrini su şebekeleri ile doldurmuştur.

Seyyid Ahmed Rıfainin ve diğer Velilerin türbelerini fevkalade bir himmet ile tamir etmiştir.

Mekke’de Gayretiyye ve Hamidiyye piyade kışlalarıyla topçu kışlası ve hükümet konağı yaptırmıştır.

Osmanlı halifelerinin herbirinin (Hadimülharemeyn) olduklarını eserleri bütün dünyaya ilan etmektedir.

Vehhabi eşkıyaları Haremeyni şerifeyni tekrar ele geçirdikten sonra bu paha biçilemeyen tarihi eserleri güzel sanatları sinsice yok etmekte

böylece bozuk inançları ile ve barbarca saldırıları ile İslamiyet'i içerden yıkmaktadırlar.

» Osmanlı Sultanlarının Ehl-i Beyt sevgisi ve islamiyete hizmetleri - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Yukarıdaki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.

Etiketler
beyt, ehli, hizmetleri, islamiyete, osmanli, sevgisi, sultanlarinin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:24.

Forum Künyemiz
Uyarı

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2011 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Açılış Tarihi : 05.12.2011
Kuruluş Tarihi : 20.11.2011
Hazırlayan & Tasarlayan : Forumana.Com
 

Sosyal paylaşım platformu olan Forumana.Com sitemizde, kullanıcılar 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan Forumana.Com sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İletişim panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, Forumana.Com yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

Forum, Forumlar, Forum Sitesi, Etiket, Sitemap, Arşiv