Forumana.com, Forum, Forum Sitesi, Forumlar

Forum KayıtForum Kayıt ForumForum OyunlarOyunlar MesajlarMesajlar GruplarGruplar Üye GruplarıYönetim RadyoFM DinleRadyoFM TwitterTwitter FacebookFacebook İletişimİletişim
 


Forum Forumlar Forum Sitesi Forum Grup Forum Albüm Forumları Okudum
Go Back   Forumana.Com - Forum, Forumlar, Forum Sitesi Hayatın İçinden Motorlu Araçlar Otomobil

Yeni Porsche 911 Kasım’da Türkiye’de

 Otomobil forumunda yer alan Yeni Porsche 911 Kasım’da Türkiye’de konusu, Yeni Porsche 911 Kasım’da Türkiye’de Yeni Porsche 911 Kasım’da Türkiye’de Porsche’nin efsane modelleri arasında yer alan ve dünyanın en çok satan spor otomobilleri arasında bulunan 911 Carrera, yeni nesliyle bu ...Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 06-Kasım-2015, 17:41   #1 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
YepYeni Yeni Porsche 911 Kasım’da Türkiye’de

Yeni Porsche 911 Kasım’da Türkiye’de

Porsche’nin efsane modelleri arasında yer alan ve dünyanın en çok satan spor otomobilleri arasında bulunan 911 Carrera, yeni nesliyle bu öncülüğünü daha da ileri taşımayı hedefliyor.Yenilikçi turbo motorları, performans ve konforu olağanüstü bir uyumla birleştiren geliştirilmiş şasisi, yeni eğlence ve iletişim sistemi Yeni 911 Carrera’yı fazlasıyla donanımlı kılıyor. Hem otomobil yarışları hem de spor otomobil üretiminde 40 yılı aşkın turbo motor tecrübesi sayesinde, yeni 911 Carrera’nın motorları performans, sürüş keyfi ve verim açısından standartları yeniden belirliyor.
Carrera modellerinde ilk kez sunulan arka akstan yönlendirme seçeneği sürüş dinamiklerinin menzilini çok daha genişletiyor. Nürburgring’deki North Loop’ta (Kuzey Parkuru) 911’in en hızlı tur zamanı daha önceki derecenin tam 10 saniye altına, yani 7 dakika 30 saniyeye indi.
911 Carrera’nın bir çok dış özelliği de yeniden tasarlandı: Gündüz sürüşünde yanan dört-noktalı yeni farlar, yuva kapağı olmayan kapı kolları, dikey havalandırma ızgarası ve dört-noktalı fren ışığı özelliği taşıyan yeni arka farlar ile yeniden tasarlanmış bagaj kapağı bu yeniliklerden sadece bazıları.
İç özelliklerinde ise, birden çok dokunmayı aynı anda algılayan multi-touch ekranı ile yeni standart Porsche İletişim Yönetimi (PCM) oldukça geniş bir işlevsellik alanı ve çok daha kolaylaştırılmış yönetim olanağı sunuyor.
Yeni turbo motorlar: Hem 20 hp güç artışı hem daha düşük yakıt tüketimi
Çift turbolu tamamen yeni nesil motor, 911 Carrera’da duygusal sürüş keyfini daha da yoğun bir deneyime yükseltiyor: 911 Carrera’nın arkasında 370 hp’lik bir güç yer alırken, 911 Carrera S’in motoru ise şimdi 420 hp’lik etkileyici bir güç sunuyor. Bu, her iki modelde de 20 hp’lik bir güç artışını ifade ediyor. Motorların ikisi de 3 lt hacme sahip. 911 Carrera S’in bu etkileyici motor gücü geliştirilmiş kompresörlü turbo şarjı, özel egzoz sistemi ve ayarlanmış motor yönetiminden kaynaklanıyor.
Her iki durumda da sabit olarak en düşük 1700 d/d ve en yüksek 5000 d/d devirden gelen, sırasıyla maksimum 450 Nm ve 500 Nm’lik belirgin biçimde artırılmış torklarıyla karakterize edilen Yeni Posche motorları harika sürüş performansı sunuyor. Aynı zamanda, yeni nesil motor 7.500 d/d maksimum hızıyla alışılagelmiş turbo motorların en yüksek hızlarını belirgin bir farkla geçerken Porsche motorlarına özgü etkileyici sesiyle güç gösterisi yapıyor.
911’in tüm yeni nesilleri öncekilerle karşılaştırıldığında daha da geliştirilmiş performans ve verimlilik sağlıyor. Örneğin, modele bağlı olarak yeni nesil motorlar neredeyse yüzde 12 daha yüksek verim sunuyor: yakıt tüketiminde 100 kilometrede bir litreye varan düşüşler sağlandı. PDK şanzıman ile 911 Carrera 100 kilometrede artık sadece 7,4 litre yakıt tüketirken (100 kilometrede 0,8 litrelik bir azalma), 911 Carrera S PDK şanzıman ile 100 kilometrede 7,7 litre yakıt tüketiyor (100 km’de 1 litre daha düşük).
Yeni 911 aynı zamanda etkileyici bir performans sergiliyor: Porsche-Doppelkupplung (PDK) şanzıman ve Sport Chrono Paketi ile 911 Carrera Coupé seleflerini 0,2 saniye geride bırakarak 0’dan 100 km/h hıza sadece 4,2 saniyede ulaşıyor. Yine PDK şanzıman ve Sport Chrono Paketi ile donatılmış olan 911 Carrera S ise çeviklik gösterisinde 100 kilometreye 3,9 saniyede ulaşıyor (selefinden yine 0,2 saniye daha hızlı). Yani, Carrera ailesinde sihirli kabul edilen 4 saniye sınırının altına inme başarısını ilk kez yeni 911 gösteriyor. Ayrıca, her iki modelin maksimum hızları da yükseldi: 911 Carrera’nın en yüksek hızı artık 295 km/h iken (eskisinden 6km/h daha hızlı), yeni 911 Carrera S şimdi saatte 308 km/h hıza ulaşıyor (saatte 4 km/h artış).
Opsiyonel olan Sport Chrono Paketi ile bağlantılı olarak 911 Carrera şimdi ilk kez direksiyonda bulunan, 918 Spyder’ın hibrit mod düğmesinden yola çıkılarak geliştirilen bir mod seçme düğmesine sahip. Mod seçme düğmesi, “Normal”, “Sport”, “Sport Plus” ve “Kişisel” sürüş modları için 4 konumlu bir döner halkadan oluşuyor. Donanıma bağlı olarak bu son ayar (Kişisel sürüş modu), sürücünün, örneğin PASM, aktif motor yatakları, PDK şanzıman stratejisi ve spor egzoz sistemi gibi kendi kişisel araç ayarlarını yapılandırmasına olanak sağlıyor. Mod seçme halkası, PDK şanzıman ile bağlantılı bir ilave düğme olan “Spor Tepki Düğmesi” taşıyor. Bu düğmeye basıldığı zaman, örneğin geçiş manevrası yapmadan hemen önce, transmisyon 20 saniye süresince maksimum ivmelenmeye önceden hazırlanmış oluyor. Bunun için en uygun vites devreye giriyor ve motor yönetimi kısa bir sürede olabilecek en hızlı tepkiyi vermeye ayarlanıyor.
Yeni PASM’le sürüş yüksekliği 10mm daha aşağıda
Sürüş dinamikleri açısından tüm spor otomobiller için bir mihenk taşı konumunda yer alan 911 Carrera, her yeni nesliyle, günlük konfor ve yol performansı arasındaki bütünlüğü daha da geliştiriyor. Sürüş yüksekliğini 10 milimetre aşağı çeken yeni PASM şasi (Porsche Active Suspension Management) ilk kez tüm yeni Carrera modellerinde standart bir özellik olarak sunuluyor. Bu özellik, yüksek hızla alınan virajlarda stabiliteyi daha da artırıyor. Aynı zamanda, dikkat çekici niteliklere sahip olan yeni amortisör nesli geliştirilmiş hassas tepki özelliği sayesinde konforu artırıyor ve dinamik sürüş boyunca gövde bağlantısını daha da iyileştiriyor. Beş adet ince ikiz kollu yeni standart jantlar, dönme direncini azaltıyor ve performansı artırıyor. Bunun yanı sıra, tüm modellerde arka jantların genişliği 0,5 inç ile 11,5 inç arasında arttı ve 911 Carrera S’in arka lastikleri 295 milimetreden 305 milimetreye genişletildi. 911 Carrera S için sunulan arka akstan aktif yönlendirme seçeneği 911 Turbo ve 911 GT3 modellerinden uyarlanmış bir şasi teknolojisi. Bu özellik 911’in yüksek hızlarda şerit değiştirirken sürüş dengesini artırıyor. Aynı zamanda, 0,5 metre azalan dönüş çapı sayesinde şehir trafiğinde daha iyi manevra kabiliyeti sağlıyor. Daha da geliştirilmiş direksiyon hâkimiyeti, 918 Spyder’ın direksiyonuna dayanan bir tasarım olan yeni nesil direksiyon aracılığıyla sürücüye aktarılıyor. Temel direksiyonun çapı 375 milimetre; seçenek olarak sunulan GT spor direksiyonun çapı ise 360 milimetre. Gündelik kullanışlılığı sınırsız kılmak için Porsche ön aksın süspansiyon kollarındaki kaldırma silindirleri ile entegre olmuş bir hidrolik kaldırma sistemi sunuyor. Bir düğmeye basılmasıyla 5 saniye içinde ön tarafta yerden yükseklik 40 milimetre artıyor ve dolayısıyla, örneğin dik garaj çıkışlarında, otomobilin altının yere çarpması önleniyor.
Çevrimiçi Navigasyona Sahip Yeni Porsche İletişim Yönetimi
Yeni 911 Carrera’nın standart özelliklerinden bir diğeri de çevrimiçi navigasyon modülü ve ses kontrolüne sahip yeni geliştirilmiş Porsche İletişim Yönetim Sistemi (PCM). PCM tıpkı akıllı bir telefon gibi 7 inç genişliğindeki ekranında çok dokunuşlu hareketler yardımıyla kontrol edilebiliyor. Örneğin, kullanıcının el yazısıyla giriş yapmasına olanak sağlıyor. Araç telefonları ve akıllı telefonlar da artık Wi-Fi üzerinden bağlanabiliyor. Akıllı telefon konsolunun ilk kez ortadaki kol dayanağı ile bütünleştirilmiş olması aküyü zorlamadan, tasarruflu şarj olanağı sunuyor ve araç telefonu sinyal alışını en iyi hale getiriyor. Bir başka diğer yenilik de iPhone’un PCM’e bağlanabilmesi seçeneği sayesinde Apple CarPlay’in kullanılabilmesi. Belirgin bir biçimde geliştirilmiş navigasyon sistemi ile gerçek zamanlı trafik bilgilerine kolayca ulaşılabiliyor. Bu sistem sürücüye trafik ile ilgili
genel durumu hızlı bir şekilde bildiriyor ve bu bilgiler yola dinamik olarak uyarlanıyor. Daha iyi yönelim desteği sunulabilmesi için Google Earth ve Google Streetview uygulamaları da ilk kez sistemle bütünleştirilmiş. PCM’in diğer bileşenleri olan Porsche Car Connect ve Porsche Connect uygulaması bu gibi araç fonksiyonlarının uzaktan kontrol edilebilmesine, varılacak yeri bilgisinin navigasyon için PCM’e transfer edilebilmesine ve PCM vasıtasıyla üçüncül tedarikçilerden müzik aktarım hizmetinin kullanılabilmesine olanak sağlıyor.
Yeni ve genişletilmiş opsiyonel destek sistemleri
Yeni ve geliştirilmiş destek sistemleri ile 911 Carrera özel tercihlere bağlı olarak artık daha iyi bir biçimde kişiselleştirilebiliyor: opsiyonel olarak sunulan otomatik hız sabitleme sistemi, önceden ayarlanmış hız geçildiğinde, örneğin yokuş aşağı giderken, yumuşak bir şekilde fren yapabiliyor. Artık Adaptif Hız Sabitleme Sistemi ACC (opsiyonel) PDK şanzıman ile bağlantılı olarak motoru şanzımandan ayırma (coasting) fonksiyonuna sahip. Sıkışık trafikte ilerlerken debriyajlar devreden çıkıyor, dolayısıyla motor şanzımandan ayrılarak güç harcamadan yakıt tasarrufu sağlanıyor. Yine tercihe bağlı olarak sunulan şerit değiştirme desteği, radar ile arkadaki trafiği görüntülüyor ve ayna üçgeninde bulunan sol ve sağ LED lambaları kullanarak sürücüyü kör noktadan yaklaşan araçlar ile ilgili olarak uyarıyor. Bunların yanı sıra, standart bir özellik olan çarpma sonrası fren sistemi ile Porsche spor otomobillerin aktif güvenliğini artırıyor.


» Yeni Porsche 911 Kasım’da Türkiye’de - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Alt 13-Kasım-2015, 19:03   #2 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Cevap: Yeni Porsche 911 Kasım’da Türkiye’de

Araba kaliteymiş

» Yeni Porsche 911 Kasım’da Türkiye’de - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Yukarıdaki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.

Etiketler
911, kasim’da, porsche, turkiye’de, yeni


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:19.

Forum Künyemiz
Uyarı

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2011 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Açılış Tarihi : 05.12.2011
Kuruluş Tarihi : 20.11.2011
Hazırlayan & Tasarlayan : Forumana.com
 

Sosyal paylaşım platformu olan Forumana.com sitemizde, kullanıcılar 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan Forumana.com sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İletişim panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, Forumana.com yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

Forum, Forumlar, Forum Sitesi, Etiket, Sitemap, Arşiv