Forumana.com, Forum, Forum Sitesi, Forumlar

Forum KayıtForum Kayıt ForumForum OyunlarOyunlar MesajlarMesajlar GruplarGruplar Üye GruplarıYönetim RadyoFM DinleRadyoFM TwitterTwitter FacebookFacebook İletişimİletişim
 


Forum Forumlar Forum Sitesi Forum Grup Forum Albüm Forumları Okudum
Go Back   Forumana.Com - Forum, Forumlar, Forum Sitesi Din Bölümü İslamiyet Peygamber Efendimiz (S.a.v)

Kardeşliği O’ndan (s.a.v) öğrendik

 Peygamber Efendimiz (S.a.v) forumunda yer alan Kardeşliği O’ndan (s.a.v) öğrendik konusu, Kardeşliği O’ndan (s.a.v) öğrendik Kardeşliği O’ndan (s.a.v) öğrendik Kardeşliği O’ndan (s.a.v) öğrendik O ’nun sevgisi etrafında toplanacağımız gönüllerimizi Nûr-i Muhammedî ile aydınlatacağımız O’nun sevgi pınarından kana kana içeceğimiz kutlu gün… ...Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 30-Ağustos-2013, 00:28   #1 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Yıldızlar Kardeşliği O’ndan (s.a.v) öğrendik

Kardeşliği O’ndan (s.a.v) öğrendik

Kardeşliği O’ndan (s.a.v) öğrendikO ’nun sevgisi etrafında toplanacağımız gönüllerimizi Nûr-i Muhammedî ile aydınlatacağımız O’nun sevgi pınarından kana kana içeceğimiz kutlu gün… Mevlîd-i Nebî’nin 1442. yıldönümü…


Yedi gün yirmi dört saat tüm hayatımız boyunca ruhlarımızda O’nun sevgisidamarlarımızda O’nun heyecanı ağır basacak inşâallah…
Süfyan komitesinin İslâm ümmetini O’ndan uzaklaştırmak için ortaya koyduğu beyhûde çabalar habis ruhun kurduğu tuzaklar semâvî ve Nebevî muhabbetin nuruyla yok olmaya mahkûmdur. O sevgililer sevgilisinin varlık âlemini şereflendirdiği onurlandırdığı böyle bir günde tüm sevgiler sevenlerin sevgileri O’na feda olsun gönüller dolusu selam eşliğinde…


O olmasaydı; sevgi nedir muhabbet nedir nasıl ve kim adına sevilir kimler sevilir bunu nereden bilecektik? O değil mi bize sevgiyi sevmeyi öğreten? Kinden nefrettenkıskançlıktan uzak kalmayı öğütleyen?Anadolu’da anne-babaların çocuklarına Hz. Peygamber (a.s.m)’in simgesi olduğundan O’nu hatırlattığı için “gül”le başlayıp “gül”le biten isimler vermesi boşuna değil.

Gülderen Gülistan Gülbahar Gülali Gülseren Gülşen Gülendam Gülnihal GülenayGülizar ve daha niceleri…


Ayşegül Fatmagül Aygül Nurgül Nazgül ve diğerleri…Müslümanlar; Yahudi ve Hıristiyanlar gibi Peygamberler arasında ayırım yapmadıkları ve tamamına inanıp sevdikleri için çocuklarına onların isimlerini seve seve vermişlerdir.


Adem İdris Nuh Şuayp Salih Yakup Yusuf İbrahim İsmail İshak Harun Musa İsa…


Bu saygı iklimini sahâbe ile birleştirip bütün insanlığa Asr-ı saâdetin nurlu esintilerini yayan ve kardeşlik/uhuvvet ekseninde birleştiren bir ruh ve şuur halinin yansımasıyla çocuklarına; Ebubekir Ömer Osman Ali Abbas Cafer Haydar Abdullah Bilal Mus’abEnes Abdurrahman gibi daha nice mümtaz şahsiyetlerin Peygamber sevgisinde adetâ tek cisim tek yürek tek bilek olmuş; tek bir gaye tek bir hedef tek bir istikamet tek bir amaca kilitlenmiş nice yüreklerin canlı ve diri tutulması adına isimler konulmuş Resûl-i Ekrem (s.a.v) sevgisi hep diri tutulmaya çalışılmıştır.Şimdi sıra O’nu andıktan sonra anlama ve tabi olma hususunda yoğunlaşmaya gelmiştir.
Allah’ı sevmenin O’na ittibadan geçtiğini idrak etmeye ve hayata geçirmeye…
O’nun Sünnet-i Seniyyesini hayatın tüm katmanlarında yaşamaya ve yaşatmaya sıra gelmiştir.İttihad-ı İslâm’ın tahakkuku ile inşâallah yer yüzünü barışın/sulhun/selâmetin/sükûnun/huzurun/kardeşliğin sarıp sarmaladığı günler yaklaştıkça; her türlü tağutun putperestliğin sanemperestliğin nefisperestliğin şehvetperestliğinmenfaatperestliğin müslümanın hayatından tamamen kazınıp silinmesiyle bütün insanlık rahatlayacak huzur ikliminde nefes alacak Karun Bel’am ve Hamanların tasallutundan biiznillah necat ve halas bulacaktır.


O’nun Sünnetinin ve Şeriat-ı Garrasının dünyaya hâkim olmasıyla; eğitim kurumları Besmele ile açılacak derse Besmele ile başlanacak İlimler Allah namına ve mânâ-yı harfi bakışıyla öğrenilecek/öğretilecek böylece kardeşlik sevgi bütün renklere umum ırklara milletlerekabilelere aşiretlere milletlere hâkim olacaktır.


O eşsiz ve muhteşem insanın anlaşılmasıyla; mazlumlar gülecek göz yaşları dinecekzulüm/haksızlık/hukuksuzluk/ayrımcılık/kayırmacılık/ırkçılık/kavmiyetçilik/kafatasçılık fikri ve zihniyeti bir daha dirilmemek üzere esfele gömülecektir.


Gönüllerde sevinç ailelerde huzur toplumda barış olacaktır.


O’nu anlamak mecburiyetindeyiz.


Çünkü; ihtilallerin işgallerin intiharların sebebi O’nu anlamamaktan ve tabi olmamaktan kaynaklanmaktadır. Büyük devletlerin zalim küçük devletlerin mazlum olmasının sebebi budur. Aldatmaların hıyanetlerin cinayetlerin hırsızlık ve kapkaç olaylarının ar ve haya duygularından güzel ahlaktan mahrum kalışımızın sebebi budur. .Kadınların dövülmesinin sövülmesinin taciz ve tecavüze uğramalarının sebebi budur. Aklımızı kaybettik. Aklımız Kur'an'dı ruhumuz Hz. Muhammed'di (s.a.v). Bugün içine düştüğümüz kaosun şehirlerimizdeki Güneydoğu'daki anarşi ve terörün sebebiMuhammedî ruhtan mahrum kalışımızdandır. Akıl baştan çıkınca insan nasıl deli oluyorsa; Kur'ân hayatımızdan ve dünyadan çıkınca sosyal hayatımız ve dünyamız da yörüngesinden çıktı. Çünkü Ruh cesetten ayrıldı akıl baştan gitti.Çünkü O (a.s.m); Semâvî sadânın burçlardan/kehkeşanlardan/ galaksilerden tâ atomlara kadar yankılanan güçlü ve rahatlatıcı nefesin varlık âlemine inen izdüşümüdür.


Bediüzzaman'a göre asır hasta millet hasta fert hasta. "Hasta bir asrın hasta bir milletinhasta bir ferdin reçetesi Kur’an'a uymaktır”Çünkü bu millet ve vatan hayat-ı içtimaiyesi ve siyasiyesi anarşilikten kurtulmak ve büyük tehlikelerden halâs olmak için beş esas lâzım ve zarurîdir.

Birincisi: Merhamet.

İkincisi: Hürmet.

Üçüncüsü: Emniyet.

Dördüncüsü: Haram ve helâlı bilip haramdan çekilmek.

Beşincisi: Serseriliği bırakıp itaat etmektir.


Kardeşlik aşkına Allah’ı dinleyelim Allah aşkına kardeş olalım!


“Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı yapışın ve birbirinizden ayrılmayın!” (Âl-i İmran 3/103).İnsanlığın önünde tek bir çare ve seçenek var. O da; Yer kürenin sema katmanlarının on sekiz bin âlemin sakinlerini kardeşlik ahlâkı ve sarsılmaz hukukuyla dizayn eden İlâhî sırrın taşıyıcısı uygulayıcısı ilâncısı ve tebliğcisi sıfatıyla en mükemmel en ana en münâsip en yapıcı en güvenilir vasfıyla başlara tâc gönüllere ilaç olmuş yüce ve seçkin bir şahsiyet Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’e tâbi olmaktır.


İsmail AKSOY

» Kardeşliği O’ndan (s.a.v) öğrendik - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Yukarıdaki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.

Etiketler
kardesligi, ogrendik, o’ndan, sav


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 18:41.

Forum Künyemiz
Uyarı

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2011 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Açılış Tarihi : 05.12.2011
Kuruluş Tarihi : 20.11.2011
Hazırlayan & Tasarlayan : Forumana.com
 

Sosyal paylaşım platformu olan Forumana.com sitemizde, kullanıcılar 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan Forumana.com sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İletişim panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, Forumana.com yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

Forum, Forumlar, Forum Sitesi, Etiket, Sitemap, Arşiv