Forumana.com, Forum, Forum Sitesi, Forumlar

Forum KayıtForum Kayıt ForumForum OyunlarOyunlar MesajlarMesajlar GruplarGruplar Üye GruplarıYönetim RadyoFM DinleRadyoFM TwitterTwitter FacebookFacebook İletişimİletişim
 


Forum Forumlar Forum Sitesi Forum Grup Forum Albüm Forumları Okudum
Go Back   Forumana.Com - Forum, Forumlar, Forum Sitesi Bilgisayar Dünyası Twitter

Twitter Kuralları

 Twitter forumunda yer alan Twitter Kuralları konusu, Twitter Kuralları Twitter Kuralları Twitter kuralları nelerdir? Twitter Kuralları Amacımız size hem ilginizi çeken kaynaklardan gelen içeriği keşfedeceğiniz ve onlardan haberdar olacağınız hem de kendinize ait içeriği paylaşabileceğiniz bir hizmet ...Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 04-Şubat-2015, 19:40   #1 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Twitter Kuralları

Twitter Kuralları

Twitter kuralları nelerdir?


Twitter Kuralları
Amacımız size hem ilginizi çeken kaynaklardan gelen içeriği keşfedeceğiniz ve onlardan haberdar olacağınız hem de kendinize ait içeriği paylaşabileceğiniz bir hizmet sunmak. Kullanıcıların paylaştıkları içerik üzerindeki haklarına saygı duyarız ve her kullanıcı paylaştığı bilgilerin içeriğinden sorumludur. Bu prensiplerden dolayı aşağıda belirtilen kısıtlı durumlar dışında kullanıcıların paylaştıkları içeriği gözlemlemeyiz.

İçerik Kısıtlamaları ve Twitter Kullanımı
Twitter hizmetini ve başkalarıyla iletişim kurma ve bağlantıda kalabilme kabiliyetini sağlayabilmek için Twitter'da paylaşılması uygun olan içerik tiplerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir. Bu kısıtlamalar yasal yükümlülüklerle uyumludur ve herkes için daha iyi bir Twitter deneyimi sağlar. Bu kuralları zaman zaman değiştirme ihtiyacı duyar ve bu hakkımızı saklı tutarız. Kuralların en son hallerini görmek için lütfen bu sayfayı kontrol edin.

Kimlik Taklitçiliği:
Twitter hizmetlerini kullanarak başkalarını yanlış yönlendirmek kafa karıştırmak ya da kandırmak amacıyla kimlik taklitçiliği yapamazsınız.
Marka:
Kullanıcı adlarını bu adlar üzerinde yasal haklara veya marka haklarına sahip olan işletmeler veya bireyler adına geri alma ve yeniden değerlendirme hakkını saklı tutarız. İşletme adlarını ve/veya logolarını başkalarını yanlış yönlendirmek amacıyla kullanan hesaplar kalıcı olarak dondurulacaktır.
Gizlilik:
Bir başkasının kredi kartı numarası ev adresi veya sosyal güvenlik/kimlik numarası gibi özel ve gizli bilgileri bu kişilerin kesin onayı ve izni olmaksızın yayınlayamaz veya duyuramazsınız.
Şiddet ve Tehditler:
Başkalarına yönelik açıkça şiddet içerikli tehditler yayınlayamaz veya duyuramazsınız.
Telif hakkı:
Açık ve eksiksiz olarak bildirilen telif hakkı ihlal iddialarına cevap veririz. Telif hakkı usullerimiz Hizmet Şartları'nda belirtilmiştir.
Kanunsuz Kullanım:
Hizmetlerimizi kanunsuz amaçlar için veya yasadışı etkinliklerin sürdürülmesinde kullanamazsınız. Uluslararası kullanıcılar çevrim içi davranışlar ve kabul edilebilir içerikler konusunda geçerli tüm yerel yasalara uymayı kabul etmiş sayılır.
Twitter Rozetlerinin Kötüye Kullanımı:
Twitter tarafından sağlanmadığı sürece Onaylanmış Hesap veya Sponsorlu Ürünler rozetlerini kullanamazsınız. Bu rozetleri profil resimlerinin ya da arka plan görsellerinin bir parçası olarak veya sahte bir Twitter bağlantısının göstergesi olarak kullanan hesaplar dondurulacaktır.
Spam ve Kötüye Kullanım
Twitter kullanıcılarını spam ve kötüye kullanımdan korumak için mücadele eder. Teknik istismar ve kullanıcı istismarına Twitter.com'da asla göz yumulmaz ve bu davranışlar hesapların kalıcı olarak dondurulmasıyla sonuçlanır. Aşağıda belirtilen etkinliklerde bulunan tüm hesaplar kalıcı olarak dondurulur.

Seri Hesaplar:
Zarar verme ve taciz amaçlı veya birbiriyle örtüşen kullanımlar için seri hesaplar oluşturamazsınız. Toplu hesap oluşturmak tüm ilgili hesapların dondurulmasıyla sonuçlanabilir. Twitter Kuralları'nın herhangi bir şekilde ihlalinin tüm hesaplarınızın kalıcı olarak dondurulmasına sebep olabileceğini lütfen unutmayın.
Kullanıcı Adı İşgalciliği:
Kullanıcı adı işgalciliği yapamazsınız. 6 aydan uzun süre boyunca etkin olmayan hesaplar önceden belirtilmeksizin ortadan kaldırılabilir. Hangi davranışların kullanıcı adı işgalciliği olarak kabul edildiğine dair kriterlerden bazıları aşağıdaki gibidir:
Oluşturulmuş hesapların sayısı
Başkalarının bu hesap isimlerini kullanmasını engellemek amacıyla çeşitli hesaplar oluşturmak
Bu hesapları satmak amacıyla çeşitli hesaplar oluşturmak
Üçüncü şahısların adına hesap güncellemeleri yapmak ve bu hesapların sürekliliğini sağlamak amacıyla üçüncü şahıslara ait içerik beslemeleri kullanmak

Spam Davetiye:
Kitlelere tekrar eden davetiyeler göndermek amacıyla Twitter.com'un adres defterinden kişi aktarma özelliğini kullanamazsınız.
Kullanıcı adlarını satmak:
Twitter ile ayrıca yapılan bir anlaşma ile size özel olarak izin verilmediği sürece; Hizmetleri herhangi bir amaçla çoğaltmayacakkopyalamayacak taklit etmeyecek satmayacak takas etmeyecek ve yeniden satmayacağınızı kabul etmiş sayılırsınız. "Hizmetler" şu şekilde tanımlanır: Twitter'ın ürünlerini hizmetlerini ve internet sitelerini (bu belgede tüm bunlardan topluca "Hizmetler" olarak bahsedilir ve size Twitter tarafından yaptığınız özel bir yazılı anlaşma kapsamında sağlanan herhangi bir servisi içermez) kullanımınızsizinle Twitter arasında var olan yasal bir anlaşmanın şartları tarafından belirlenir.
Kötü amaçlı yazılım/Kimlik hırsızlığı:

Başka bir kullanıcının tarayıcısını veya bilgisayarını bozmak veya onlara zarar vermek ya da bir kullanıcının gizlilik haklarını tehlikeye atmak amacıyla kötü amaçlı bir içerik yayınlayamaz veya böyle bir içeriğe bağlantı sağlayamazsınız.
Spam (İstenmeyen iletiler):
Twitter hizmetlerini başkalarına spam (istenmeyen iletiler) göndermek amacıyla kullanamzsınız. Nelerin "spam" olarak kabul edildiğispam gönderen kişiler tarafından geliştirilen yeni yöntem ve taktiklere cevap verdikçe gelişecektir. Hangi davranışları spam olarak kabul edeceğimize karar verirken dikkate aldığımız bazı faktörler şu şekildedir:
Kısa sürede çok fazla sayıda kullanıcıyı takip ederseniz;
Kısa sürede özellikle otomatik yöntemler kullanarak (saldırgan takipçi çalkantısı) insanları takip edip takibi bırakırsanız;
Takipçi sayınızı artırmak veya profilinize daha fazla dikkat çekebilmek için insanları tekrar tekrar takip edip takibi bırakırsanız;
Takip ettiğiniz kişilerin miktarına kıyasla çok az sayıda takipçiniz varsa;
Güncellemelerinizin çoğu kişisel güncellemelerden değil bağlantılardan oluşuyorsa;
Yanıltıcı bağlantılar paylaşıyorsanız;
Çok fazla kişi tarafından engelleniyorsanız;
Hakkınızda bildirilen spam şikayetlerinin sayısı;
Çok sayıda hesap üzerinden kopya içerik yayınlarsanız veya aynı hesapta çok sayıda kopya güncelleme yaparsanız;
Bir konuda # kullanarak konuyla alakasız çok sayıda güncelleme yaparsanız;
Gündem konularına veya popüler konulara çok sayıda ilgisiz güncelleme yaparsanız;
Çok sayıda kişiye birbirinin kopyası @cevap gönderir veya o kişilerden bahsederseniz;
Bir hizmet veya bağlantıya spam ile yönlendirmek amacıyla çok sayıda istenmeyen @cevap gönderir ve çok sayıda kişiden bahsederseniz;
Bir hizmet veya bağlantıya spam ile yönlendirmek amacıyla çok sayıda birbirinden alakasız kullanıcıyı listelere eklerseniz;
Başka kullanıcıların Tweetlerini sürekli kendinize aitmiş gibi yayınlarsanız;
Özellikle saldırgan takip veya takipçi çalkantısı kabul edilen taktikler kullanarak takipçi "satmaya" kalkıştıysanız;
Takipçi toplamak amacıyla hesaplar oluşturmak veya satın almak;
Size daha çok takipçi kazandıracağını iddia eden üçüncü parti siteleri kullanmak veya tanıtımını yapmak (takipçi trenleri "kısa zamanda daha çok takipçi" sözü veren siteler veya hesabınıza otomatik olarak takipçi eklemeyi vaat eden herhangi bir site);
Yanlış veya yanıltıcı İlgi Çeken Noktalar oluşturursanız;
İsim işgalciliği veya spam amacıyla İlgi Çeken Noktalar oluşturursanız.

*****grafi:
Profil resminiz veya kullanıcı arka planınızda müstehcen veya *****grafik görseller kullanamazsınız.
Yukarıdakilerden herhangi birinin gerçekleşmesi halinde hesabınız Hizmet Şartları ihlalleri nedeniyle dondurulabilir. Dondurulmuş hesapların yerini almak için oluşturulan hesaplar kalıcı olarak dondurulacaktır.

Bahsedilen davranışlardan herhangi birinde bulunan hesaplar kötüye kullanım gerekçesiyle incelenebilir. İncelemeye alınan hesaplar arama sonuçlarının kalitesini korumak amacıyla Arama'dan kaldırılabilir. Twitter bu Kuralları veya Hizmet Şartları'nı ihlal ettiğinize kanaat getirmesi durumunda sizi önceden uyarmaya gerek duymadan hesabınızı derhal sona erdirmek hakkını saklı tutar.

» Twitter Kuralları - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Yukarıdaki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.

Etiketler
kurallari, twitter


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:25.

Forum Künyemiz
Uyarı

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2011 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Açılış Tarihi : 05.12.2011
Kuruluş Tarihi : 20.11.2011
Hazırlayan & Tasarlayan : Forumana.Com
 

Sosyal paylaşım platformu olan Forumana.Com sitemizde, kullanıcılar 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan Forumana.Com sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İletişim panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, Forumana.Com yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

Forum, Forumlar, Forum Sitesi, Etiket, Sitemap, Arşiv