Forumana.com, Forum, Forum Sitesi, Forumlar

Forum KayıtForum Kayıt ForumForum OyunlarOyunlar MesajlarMesajlar GruplarGruplar Üye GruplarıYönetim RadyoFM DinleRadyoFM TwitterTwitter FacebookFacebook İletişimİletişim
 


Forum Forumlar Forum Sitesi Forum Grup Forum Albüm Forumları Okudum
Go Back   Forumana.Com - Forum, Forumlar, Forum Sitesi Erkekce Vücut Geliştirme & Body

Kasların Bilinmeyen Sırları

 Vücut Geliştirme & Body forumunda yer alan Kasların Bilinmeyen Sırları konusu, Kasların Bilinmeyen Sırları Kasların Bilinmeyen Sırları Kaslarınızı büyüterek bir an önce hayal ettiğiniz vücuda kavuşmak için yapmanız gereken 9 altın tavsiye… Dikkatinizi çekemedik mi? O zaman şu örneği verelim. İş ...Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 09-Şubat-2014, 18:51   #1 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Tamir Çark Kasların Bilinmeyen Sırları

Kasların Bilinmeyen Sırları

Kaslarınızı büyüterek bir an önce hayal ettiğiniz vücuda kavuşmak için yapmanız gereken 9 altın tavsiye…


Dikkatinizi çekemedik mi? O zaman şu örneği verelim. İş yerinde kahve almak için masanızdan kalkıp yürümeye başladığınız anda 200’ün üzerinde kas grubunu harekete geçirmiş olursunuz.
Peki kasları çalıştırmak bu kadar basit ise onca insan spor salonunda neden bu kadar çok çalışıyor. İşte bu sorunun cevabı, kaslarımızın doğasında gizli. Yazının devamını okuyunca kasların nasıl çalıştığı ve onları büyütmemiz için bizden neler bekledikleri konusunda altın niteliğinde pek çok bilgi bulacaksınız. Bu bilgiler de hayalinizdeki vücuda giden yolda en büyük yardımcınız olacak.

» Kasların Bilinmeyen Sırları - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Alt 09-Şubat-2014, 18:52   #2 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Cevap: Kasların Bilinmeyen Sırları

Kas lifleri çocuklar gibidir, farklı yetenekleri vardır.

Aynaya baktığınızda birbirinin aynısı duran kaslarınız aslında iki farklı kas lifi türünden oluşur. İlk tür, yavaş kasılan kas lifleridir ve genellikle dayanıklılıkla ilgili aktivitelerde etkindirler. Sakın yavaş kasılan kas liflerinin yavaş egzersizlerle, hızlı kasılanlarınsa hızlı hareketlerle kasıldığını düşünmeyin. İkinci tip hızlı kasılan kas lifleri, o an kullandığınız kas grubunun, maksimum gücünün yüzde 25’inin ya da daha fazlasının kullanıldığı aktivitelerde devreye girer. Örneğin bench press hareketinde, göğüs kaslarınızın kaldırabileceği en yüksek ağırlığının %25’ini kaldırırsanız, ikinci tip kas lifleri de çalışmaya başlar. Yani siz bench press hareketinde kişisel rekorlarınızı geliştirdikçe, iki tip kas lifini de kullanıyorsunuz.
Peki bu kas liflerinin vücudumuzdaki oranı nedir? Pek çoğumuzda, yavaş ve hızlı kasılan kas liflerinin oranı aynıdır. İstisnalar kimler mi? Olimpiyatlarda mücadele eden atletler, Süper Lig’de top koşturan futbolcular ve Grand Slam’leri kazanmaya çalışan tenisçiler. Kısacası sporcu olarak doğan şanslı bir azınlık. Örneğin bir maraton koşucusunda yavaş kasılan kas liflerinin miktarı daha fazladır. Tıpkı bir futbolcuda hızlı kasılan kas liflerinin fazla olduğu gibi.
Ancak burada altını çizmemiz gereken bir nokta var. Hızlı kasılan kas liflerinin büyüklüğü yavaş kasılanların iki katıdır ve büyüme potansiyelleri de doğal olarak daha fazladır. Yavaş kasılan kas liflerinin ise o denli büyüme potansiyeli yoktur. O yüzden antrenmanlarınızda belli taktikleri izlemeniz gerekir. Mesela…

» Kasların Bilinmeyen Sırları - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Alt 09-Şubat-2014, 18:53   #3 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Cevap: Kasların Bilinmeyen Sırları

Büyük kaslar için büyük ağırlıklar

Yaptığınız aktivite ne olursa olsun, kaslarınız iki temel fizyoloji prensibine göre çalışır.
1. All-or-nothing (ya hep ya hiç) prensibi bunlardan ilki. Bu prensibe göre kas lifleri ya harekete geçer ya da geçmez. Yani kaslarımız harekete geçmeden önce kendilerine şu popüler soruyu sorar: “Var mısın, yok musun?” Eğer tuvalete gitmek için ayağa kalkarsanız, kas liflerinizin küçük bir yüzdesi “Varım” der ve sizi tuvalete kadar götürmek için olanca güçleri ile hareket eder. İşin komik tarafı, bu sırada bütün diğer kas lifleri hareket etmeden yatar.
2. Büyüklük prensibine göre en önce harekete geçen kas lifleri en küçük olanlarıdır. Örneğin biceps curl hareketi yapıyorken, biceps kaslarınızın maksimum kaldırabileceği ağırlığın %25’inden daha azını kullanıyorsanız, yavaş kasılan kas lifleri bu işin üstesinden tek başına gelecektir. Yüzde 25’in üstüne çıktığınızda ise hızlı kasılan kas lifleri devreye girer. Gücünüzün sınırlarını ne kadar zorlarsanız, o kadar hızlı kasılan kas lifini harekete geçirirsiniz. Bu da elbette istediğiniz bir şeydir.
Kas liflerinin görev dağılımını şu şekilde açıklamaya çalışalım. İkinci tip kas lifleri ( yani hızlı kasılanlar) usta bir teknik direktör gibidir. Onları küçük işler için göreve çağıramazsınız. Onların hedefi hep sınırları zorlamak, yapılamayanı yapmaktır. Görev, bir öncekinden daha zorlu olmadıkça sorumluluğu almak istemezler. Ancak karşınıza imkansız bir görev çıkınca, bilirsiniz ki onlardan başka kimseye güvenemezsiniz.
Buradan ne ders mi çıkarmalısınız? Hemen anlatalım. Bu prensibin anlatmak istediği şey şudur: Mümkün olduğunca büyük kaslara sahip olmaya çalışan bir erkek, maksimum gücünün sınırlarına yakın çalışmalıdır. Aksi halde bazı kas liflerini hiçbir zaman harekete geçiremez. Bu da maksimum potansiyeline ulaşamaması anlamına gelir. Küçük kas liflerinin ayrı bir yüksek tekrarlı programa ihtiyacı yoktur, çünkü bu prensibe göre büyük kas lifleri maksimum şekilde çalıştığında diğer kas lifleri tekrar devreye girer. İşte bu kadar basit.

» Kasların Bilinmeyen Sırları - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Alt 09-Şubat-2014, 18:53   #4 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Cevap: Kasların Bilinmeyen Sırları

KASLARINIZI BÜYÜTEREK KEMİKLERİNİZİ KORUYABİLİRSİNİZ.

Bazıları squat egzersizini dizlere ve sırta zarar verdiği gerekçesiyle kötüler ve gereksiz bulur. Ancak kesinlikle çok yanılıyorlar. Tamam bu egzersiz dizler için biraz zorlayıcı olabilir, ancak bir saat halı saha maçı yapmaktan daha zorlayıcı değil. Dizinde ve sırtında herhangi bir sorunu bulunmayanlar için sqaut egzersizi gücünüzü ve spor performansınızı artırmak için eşsiz bir çalışmadır. Kaslarınızı yüksek ağırlıklara maruz bırakmak kaslarınızın büyümesini sağlarken, aynı zamanda kemik yoğunluğunu artırır. Bu sayede, ileriki yaşlarda kemikleri en ufak darbede kırılan narin insanlardan biri olmazsınız.

HAZIRLIK:
Squat istasyonundaki hemen omuz hizanızın altında bulunan haltere ağırlıkları yerleştirin. Bu egzersizi uzun süredir yapmıyorsanız, ağırlık plakaları konusunda biraz cimri davranabilirsiniz. Elleriniz omuzlarınızın hemen yanındayken barı üstten tutuşla kavrayın, barın altına geçin ve halteri sırtınızın üstüne alın. Ayaklarınız omuz genişliğinde açık olsun. Ağırlığı istasyondan alın ve bir adım geri atın. Dizlerinizi hafifçe kırın, karnınızı ve kalçanızı sıkın ve daima karşıya bakın.

ALÇALMA:
Egzersize başlamak için dizlerinizi kırın ve vücudunuzu indirin. Aşağı mümkün olduğu kadar inmeye çalışın ve bu sırada ayaklarınızın tamamının yerle temas etmesine dikkat edin.

YÜKSELME:
Kalçalarınızı sıkın. Dizlerinizin arasındaki mesafe hareket süresince hiç değişmemeli. Beliniz ve omuzlarınız da aynı açıda hareket etmezse, sırtınızı incitme ihtimaliniz artar. Hareketin en üst noktasında bile dizlerinizin çok hafif de olsa kırık olmasına dikkat edin.

» Kasların Bilinmeyen Sırları - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Alt 09-Şubat-2014, 18:54   #5 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Cevap: Kasların Bilinmeyen Sırları

Kas lifi sayınız doğuştan bellidir, değiştiremezsiniz.

Şimdi, vücudunuzla ilgili tartışmaya açmanızı istediğimiz üç tane gerçek var.

1. Maksimum kas lifi sayınız.
2. Hızlı-yavaş kasılan kas liflerinin yüzdesi.
3. Kaslarınızın en büyük hallerinin görünüşü.

Üzülerek söylüyoruz ki, bu maddelerden hiçbirini değiştirme şansınız yok. Tabii genetik mutasyon yapabilecek teknolojiye sahipseniz o zaman işler değişir. Eğer sahipseniz, sizden ricamız bize de uçma ve beyin okuma yeteneklerini bahşedin. Yukarıda saydığımız bu üç madde, siz daha sperm halindeyken bile bellidir. Durun hemen spor salonu üyeliğini iptal etmeye kalkışmayın. Amacımız o değil. Hızlı kas lifi sayınız da değişmeyebilir. Hatta kaslarınızın en büyük hallerinin görünüşü sabit olabilir. Peki, kaslarınızın en büyük halini hiç gördünüz mü? Yani hiç potansiyelinizi sonuna kadar zorladınız mı? Biz de öyle tahmin etmiştik. Eğer olimpiyatlarda altın madalya peşinde koşan bir atlet değilseniz, genetik özelliklerinizin mükemmel olmasına gerek yoktur. Sahip olduğunuz potansiyeli zorladığınız taktirde, dünya üzerindeki erkeklerin %99’undan daha formda görüneceğinizin garantisini veriyoruz.

» Kasların Bilinmeyen Sırları - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Alt 09-Şubat-2014, 18:54   #6 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Cevap: Kasların Bilinmeyen Sırları

Daha fazla kas için daha fazla testosteron gereklidir.

Her insanda testosteron vardır. Evcilik oynayan küçük kızdan, bayramı iple çeken dedenize kadar… Ancak kimsede bu hormon yıldan yıla ergenleşen bir erkek kadar artış göstermez. Ergenlik sırasında bu hormonun seviyesi, 10 katına çıkarken 20 yaşına kadar sürekli artış gösterir. Bundan sonra ise 30 yaşına kadar yavaş bir şekilde artmaya devam eder.
Kas ağırlığının en yükseğe çıktığı zamanlar 18-25 yaş arasıdır. Cinsel arzu ise en çok 30’lu yaşların başında ana yapar. Sportif performansınızın en yüksek olduğu zamansa yirmili yaşların sonudur. Fakat bu periyot 30’lu yaşların başında sona erer.
Bunların tabii ki hiçbiri kesin rakamlar değil. İyi bir sporcu, düzenli ve disiplinli bir yaşam ile sportif performansını çok daha uzun yıllar üst seviyede tutabilir.
Testosteron ile kas büyümesi arasındaki ilişki aslında oldukça basittir: Birinden ne kadar varsa, diğerinden de o kadar fazla olma şansı vardır. Ağırlık antrenmanı vücudunuzun testosteron seviyesini uzun vadede değiştirmese de, kısa süreli artışlara neden olarak daha fazla kas yapmanıza yardımcı olur. Bundan faydalanmanız için yapmanız gerekenlerse şunlar:

1. Büyük kas gruplarını çalıştıran egzersizler yapın. Squat, deadlift, dips ve barfiks hareketleri bu iş için ideal.
2. Yüksek ağırlıklar kullanın, bir tekrarda kaldırabildiğiniz ağırlıkların %85’iyle antrenman yapın.
3. Spor salonunda geçirdiğiniz süre içinde yapabildiğiniz kadar set ve tekrar yapın. Yaptığınız hareketleri belli aralıklarla değiştirin.
4. Dinlenme süreleriniz bir dakikadan fazla olmasın.

Bunların hepsini tek bir antrenmanda yapmanız gerektiğini söylemiyoruz tabiî ki. O kadar çok ağırlıkla çalıştıktan sonra zaten bir dakika dinlenirseniz, bir sonraki setin hakkını veremezsiniz. İşte bu yüzden antrenman programlarınızı sürekli değiştirmelisiniz. İşte alın size bir ipucu. Programınızı hazırlarken bu maddelerden birine, bir sonrakinde ise diğerine önem vererek işin içinden çıkabilirsiniz.

» Kasların Bilinmeyen Sırları - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Alt 09-Şubat-2014, 18:55   #7 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Cevap: Kasların Bilinmeyen Sırları

En çok ihtiyacınız olan kaslarınızı geliştirmeniz gerekiyorsa, deadlift hareketini yapın.

Hiç ‘Dünyanın En Güçlü Adamı’ yarışmasını izledini mi? Burada yarışmacılar kendilerinin birkaç katı ağırlığındaki nesneleri kaldırır. Yarışmanın temelinde, güçle ilgili bütün egzersizlerin temelinde olduğu gibi deadlift egzersizi yatar. Eğer bu yarışmayı kız arkadaşınızla beraber izlerseniz, büyük ihtimalle sizin fark etmediğiniz bir şeyi fark edecektir. Bu adamların harika kalçaları olduğu. Siz biceps ve göğüs kaslarınıza odaklanabilirsiniz, ancak kadınların en çok dikkat ettiği yer kalçalarımızdır. Bu kasları en iyi çalıştıran hareket de deadlift’tir.

HAZIRLIK: Kaval kemiklerinizin hemen karşısına gelecek şekilde önünüze bir halter alın. Ayaklarınız omuz genişliğinde açık olsun. Halteri kaldırırken omuzlarınız tam halterin hizasına gelecek şekilde pozisyon alın, elleriniz dizlerinizin hemen yan tarafında olsun. Gövdenizi hareket süresince dik tutmaya çalışın.

HEMEN KALDIRIŞTAN ÖNCE:
Bacaklarınızı biraz düzeltin, karın kaslarınızı ve kalçalarınızı sıkın.

YERDEN DİZE KADAR ÇEKİŞ:
Belinizin ve kalçanızın duruşunu değiştirmeden bacaklarınızı düzleştirmeye çalışın. Halter hareket süresince vücudunuzla temas halinde olmalı.

İKİNCİ ÇEKİŞ: DİZDEN KARINA
Ayağa kalkın. Hareketin sonunda kürek kemiklerinizi sıkın ve sırtınızı düz bir duruma getirin.

İNDİRME:
Hareketin geri dönüşünü aynen yapmanıza gerek yok. Sadece halteri önce üst bacaklarınıza sonra kaval kemiklerinize doğru indirin ve yere bırakın.

SONRAKİ TEKRAR:
Aynı hazırlık sürecini tekrarlayın. Her tekrarın mükemmel olması için bunu yapmak zorundasınız. Unutmayın, bu deadlift egzersizi. İki tekrar arasında herhangi bir bağlantı yok. Her tekrar ayrı bir hareket.
Eğer hareketi kusursuz bir şekilde yaparsanız, bel bölgenizin herhangi bir problem yaşaması oldukça zor. Ancak daha önceden bel ya da sırtınızla ilgili sağlık sorunları yaşadıysanız, vücudunuz bu egzersizde istediğiniz performansı sergileyemeyebilir. Bu gibi bir durumda sumo deadlift egzersizi imdadınıza yetişiyor. Ayaklarınız omuz genişliğinden daha açık ve hafif dışarıya doğru dönükken halteri üstten tutuşla kavrayın. Bu kez elleriniz dizlerinizin hemen iç tarafında olacak şekilde deadlift hareketini yapın.

» Kasların Bilinmeyen Sırları - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Alt 09-Şubat-2014, 18:55   #8 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Cevap: Kasların Bilinmeyen Sırları

Büyük triceps kasları istiyorsanız, vücut ağırlığınızla çalışın.

Yeni başlayanlar triceps kaslarını genel olarak hafif ağırlıklarla basit egzersizler yapak çalıştırır. Bunda bir sorun da yok aslında, tabii yeni başlayanlar için. Ancak ağırlık antrenmanı bağımlıları için aynı şeyi söylemek zor. Eğer triceps kaslarınızı çalıştırmak için tek bir egzersiz yapabiliyorsanız, bu egzersiz dips olmalı. Çünkü bu sayede vücut ağırlığınızla triceps kaslarınızın 3 parçasını da çalıştırabilirsiniz. Dumbbell ile yapılan egzersizlerde ise aynı oranda bir yükleme yapabilmeniz imkansızdır.

NASIL YAPILIR:
Dips istasyonunun paralel barlarına tutunarak gövdeniz yere dik gelecek şekilde pozisyon alın. Bu pozisyonu hareket süresince koruyacaksınız. Dizlerinizi kırın ve bileklerinizi kilitleyin. Vücudunuzu omuzlarınız, dirseklerinizin altına gelene kadar indirin. Sonra kollarınız tekrar düz olana kadar kalkmaya devam edin. Ancak tepe noktasında kollarını düz olmasın, hafifçe kırın.

İLERLEME:
Birçok erkek için vücut ağırlığıyla yapılan bir dips egzersizi yeterince zordur. Ancak 10 tekrardan fazla dips seti yapabildiğiniz duruma geldikten sonra işleri biraz daha zorlaştırabilirsiniz. Bunun için ağırlık kemerine ağırlık plakası yerleştirerek aynı hareketi yapmak en geçerli yöntem. Eğer hareketi evde yapıyorsanız, sırtınıza içine biraz ağırlık koyduğunuz bir çanta alabilirsiniz.
Ancak ne kadar ağırlık eklerseniz, o kadar dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın. Kendinizi aşağı indirirken daima yavaş olun ve bir anda yukarı kalkmaya çalışmayın. Tabii pektoral kaslarınızın göğüs kafesinizden ayrılmasının nasıl bir his olduğunu merak ediyorsanız o başka.

BUNLARA DİKKAT:
Bu tehlike dışında, risk altındaki başka bir kas grubunuz da omuzlarınız. Eğer omzunuzla ilgili bir probleminiz varsa, dips kesinlikle size göre değil demektir. Bunun yerine iki dumbbell’ı bitişik tutarak ya da tek halter ile decline close grip bench egzersizini deneyin.

» Kasların Bilinmeyen Sırları - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Alt 09-Şubat-2014, 18:56   #9 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Cevap: Kasların Bilinmeyen Sırları

Kasları büyütmek için değil zayıflamak için protein yiyin.

Hepimizin bildiği bir gerçek var. Kaslarınızın proteinden oluşur. Bilinmeyen kısmını biz söyleyelim, protein sadece %20’sini oluşturuyor. geri kalanı ise sudur. Elbette bu konumuzla ilgili değil. Herkes kaslanmak ve mevcut kaslarını korumak için protein yemesi gerektiğini bilir. Yoğun spor yapan birinin, kilogram başına 2 grama kadar protein tüketmesi gerekir.
Ancak proteinin bir başka özelliği daha vardır; o da zayıflatması. Çünkü protein metabolik olarak pahalı bir besindir. Aldığınız proteini hazmetmek için vücudunuz proteinden aldığı kalorilerinin yüzde 20’sini kullanır. Karbonhidrat sindiriminde bu rakam %8, yağ sindiriminde ise %2’dir. Ayrıca protein en uzun süre tok hissettiren besinlerden biridir. Protein, özellikle öğün aralarında acıkmanızıda engeller. Tabii yüksek protein diyeti yapan kişiler de bu etki zamanla yok olur.

» Kasların Bilinmeyen Sırları - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Alt 09-Şubat-2014, 18:56   #10 (permalink)
UYARI:
Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~
Standart Cevap: Kasların Bilinmeyen Sırları

Eğer hedefiniz büyük kaslarsa, kardiyonun yolunuza çıkmasına izin vermeyin.

Koşmak kasları büyütmez. Bunu anlamak için maraton koşan Afrikalı atletlerin vücutlarını gözünüzün önünüze getirmeniz yeterli. Çünkü koşmak dayanıklılık isteyen bir iştir. Bu yüzden kaslarınız, kendilerini daha az enerji ile daha çok iş yapacak hale getirir. Yani incelir ve uzarlar.
Eğer hem ağırlık antrenmanı hem de kardiyo antrenmanı yaparak kaslarınızı büyütmek istiyorsanız, bilmeniz gerekenler var. Büyük olan ikinci tür kas lifleriniz bu iki antrenman birlikte yapılıyorken çalışır, ancak diğer tür için aynı şeyi söyleyebilmek mümkün değil. Bu da kas liflerinizin %50’sinin çalışmadığı anlamına gelir. Eğer esas amacınız kaslarınızı büyütmekse, kardiyo antrenmanlarınıza bir süre ara verin. Böylece aradaki farkı anlamanız daha da kolaylaşacak. Kaslarınızın isteklerinize daha hızlı cevap verdiğini göreceksiniz.

» Kasların Bilinmeyen Sırları - www.forumana.com

  Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Yukarıdaki Konuyu Aşağıdaki Sosyal Ağlarda Paylaşabilirsiniz.

Etiketler
bilinmeyen, kaslarin, sirlari


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:30.

Forum Künyemiz
Uyarı

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2011 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0
Açılış Tarihi : 05.12.2011
Kuruluş Tarihi : 20.11.2011
Hazırlayan & Tasarlayan : Forumana.Com
 

Sosyal paylaşım platformu olan Forumana.Com sitemizde, kullanıcılar 5651 sayılı kanunun ilgili maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı kaynaklı herhangi bir durumdan Forumana.Com sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimleriniz/sorunlarınız/istekleriniz ve şikayetleriniz için İletişim panelinden bizlere ulaşabilirsiniz, Forumana.Com yönetimi en geç "3" iş günü içerisinde dönüş yapacaktır. Platformumuz; kişilik ve telif hakları korunumu, illegal paylaşım ve korsanla mücadele konusunda yetkililere yardımcı olmayı ilke edinmiştir.

Forum, Forumlar, Forum Sitesi, Etiket, Sitemap, Arşiv